OSO Line
Etkili Çözümler
için gücümüzü birleştirdik ...
OSO Line

» Vek MotorBir önceki sayfaya dön

Şirket 2004 yılı sonunda Arçelik WAT motorları Pazarlama Müdürü olan Fuat Akova tarafından yine aynı şirkette çalışmış arkadaşlarını da yanına alarak kurulmuştur. Fuat Akova 30 yılı aşkın elektrik motorları piyasa tecrübesiyle donanımlı elektrik mühendisidir ve MBA yapmıştır. Halen şirkette Genel Müdür pozisyonunda görevini sürdürmektedir. Şirkette toplam 12 kişi çalışmaktadır. Satış Müdürlüğü’nü Arçelik kökenli olan Harun Çağman yapmakta, Pazarlama Müdürlüğü’nü ise Tora Erdiman üstlenmiş durumdadır. 

Firmanın faaliyetlerini kısaca özetlersek;

Otuz yıllık sektör tecrübesiyle Türkiye'de imalat sanayine güç aktarmaya devam eden şirketimiz, imalat sanayi yanında birçok endüstriyel tesise standart ve özel tip elektrik motorları ve motorlu redüktörleri ile hizmet vermektedir. Rasyonel satın almaların yapıldı¤ı sektörümüzde firmamız deneyimli ve mühendis ağırlıklı kadrosu ile komponent temininde sanayicilerimizin çözüm ortağı olmayı sürdürmektedir.

Elektrik motorlarında Avrupa'da tek çatı altında en büyük üç fabrikadan biri Arçelik Çerkezköy işletmesidir. Bu işletmede üretilen piyasada WAT ve TEE markaları ile bilinen bu motorların münhasır bayii olan firmamız aynı zamanda Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen motor üreticilerinin ürünlerini de satmakta (55 kw üzeri), elektrik motorlarında enerji giderlerini azaltmaya yönelik verimliliği arttırıcı projeler (vap) yapmakta ve müşterilerine yüksek verimli (eff1=ie2) motorları pazarlamaktadır.

Firmamız redüktör konusunda ise Türkiye'nin en büyük redüktör üreticisi olan Yılmaz Redüktör'ün exclusive bayiidir. Firmamızda redüktör satışı konusunda yine Yılmaz Redüktör bünyesinde yetişmiş olan makina mühendisi Cihangir Gül tek yetkilidir.