OSO Line
Etkili Çözümler
için gücümüzü birleştirdik ...
OSO Line

» Esit ElektronikBir önceki sayfaya dön

Esit Elektronik Ltd. Şti.
Elektronik dalında bir mühendislik şirketi olarak 1980 yılında faaliyetlerine başlamış, ilk zamanlarında endüstride çeşitli konularda elektronik sistemler üreterek boy göstermiştir. Geçen süre içerisinde ağırlık ölçme konusuna yoğunlaşmış ve 1987 yılında Esit markasıyla elektronik tartı aletleri üretimine başlamıştır. 

Esit, Elektronik tartı aletleri üretiminde Türkiye`de hep ilklere imza atmıştır; 1987 yılında ilk tartı indikatörünü, 1989 yılında ilk yük hücresini, 1991 yılında ilk otomatik tartı aletlerini, 1996 yılında ilk dijital yük hücresini, 2000 yılında hareketli araç tartı sistemlerini, 2006 yılında operatörsüz ve kablosuz sistemler üretmeye başlamıştır. Türkiye`de sektörünün öncülüğünü yapan şirket, yaratıcı mühendislik ve sıkı arge çalışmalarıyla dünyada sadece gelişmiş ülkelerde üretilen tartı alet ve sistemlerini Türkiye`de üretmeyi başarmış, ürünlerini Avrupa`dan aldığı kalite belgeleri ile tescil ettirmiştir. 

Sakarya Hendek`te 30000m2 alanda kurulu fabrikasında taşıt kantarı üretimi yapılmaktadır. İstanbul Alemdağ`daki 32000m² alanda kurulu fabrikasında ise Yük Hücresi, Elektronik, Çelik Konstrüksiyon, Makina, Metal İşleme, Isıl işlem ve Arge teknik birimleri ile şirketin yönetim ve pazarlama birimleri bulunmaktadır. Fabrikada çalışan sayısı 2011 yılında 270 kişiye ulaşmıştır. 
Şirketin ana ilkesi kaliteli üretim ve müşteri ihtiyacının yüzde yüz karşılanmasıdır. Hedefi dünya tartı sektöründe teknolojisi ve sürekliliği ile uzun dönem içinde endüstriye hizmet etmektir. 

Türkiye`de son kullanıcı ve üreticilere direkt satış yapan şirketin yurt dışında Bulgaristan, Romanya ve Rusya`da kendi ortaklıkları ve çeşitli ülkelerde acenteleri bulunmaktadır. Başarı ölçüsünü yurt dışı satışlara endeksleyen şirketin ihracat oranı %30 un üzerindedir. 

Esit, tartı aletleri üretimi, geniş mühendislik altyapısı ve tecrübesini bir araya getirerek teknoloji esaslı ağırlık ölçme ve kontrolünde önemli projeleri başarıyla yerine getirmiştir. 

1998 yılından beri ISO 9000 kalite güvence sistemi altında üretim yapmakta olan şirket, yaptığı ve markaladığı ürünlerin Avrupa birliğinde kabul gördüğü anlamına gelen EU sertifikasına sahiptir. Ürünlerinde EN 45501 belgesinin yanında uluslararası OIML, CE sertifikaları bulunmaktadır. 

Tartı, test ve ölçmede Esit ürünlerinin kullanım alanları: 

İnşaat endüstrisi 
Kimya ve gıda endüstrisi 
Metal endüstrisi 
Tartı aletleri üreticileri 

Otomotiv endüstrisi 
Ulaştırma, Tersaneler, Demiryolları, Havayolları 
Eğitim kurumları ve 
laboratuarlar 

Tüm ağırlık ve kuvvet ölçümü uygulamalarında kullanılan Esit ürünleri : 
Strain-gage 
yük hücreleri 
Göstergeler 
Kontrol cihazları 
Tartı Aletleri 
Platform basküller 
Kamyon ve treyler kantarları 
Vagon kantarları 
Aks kantarları 
Monoray kantarları 
Tank tartma 
Bant kantarları 
Bantlı kontrol kantarları 
Doldurma, boşaltma ve 
dozaj sistemleri 
Torbalama sistemleri 

Müşteri isteklerine göre özel dizayn edilmiş çeşitli ağırlık ölçme sistemleri